Vibratörler | Zevkin Doruklarında

Latince ‘’vibrare’’ kelimesinden türeyen Vibratör kelimesinin çevirisi; titreşmek, sarsılmak ve sallanmak | vadedilen küçük seks oyuncağı özelliğiyle eş anlamlı. Genellikle vibratör, dış yüzeyi sık sık kalkmış bir penise benzeyen ve cinsel uyarma için kullanılan, genelde batarya ile çalışan plastik ya da silikondan yapılan bir seks oyuncağı olarak bilinir. 19.Yüzyılın sonlarında ilk vibratör aslında kadınlara özgü histeri olarak anılan duyu bozukluğuna karşı tıbbi bir araç olarak geliştirildi. 1883’te sözü edilen Percuteur’in patentini alan kişi, mucit Joseph Mortimer Granville’ydi. Günümüzde erotizm pazarında vibratör üreten çok sayıda etiket var. Anal vibratörden uzaktan kumandalı vibratöre kadar her zevke hitap eden en popüler markalara Fun Factory ya da We Vibe’a ait olanlar.

Vibratörlerin Gelişimi

Granville ilk vibratörü geliştirdikten 17 yıl sonra Paris’te bir düzineden daha fazla model çoktan Universelle et Internationale ’de sunulmuştu. Buna rağmen vibratör 1920li yıllara kadar cilt bakımı ya da hijyen için olan bir araç olarak  bilindi. Kullanılan materyaller de bu zamanla kıyaslarsak günümüzdeki gibi çok gelişmiş değildi. FunFactory markası dünyadaki ışığı ilk fark ettiğinde, tıbbi silikondan yapılan ilk vibratörler pazarda yerini almıştı. O zamandan beri silikon, titreşen seks oyuncaklarını kaplamadaki en popüler materyallerden biridir. Bunun sebebi şudur: Silikon çok cilt dostudur, anti alerjik özelliğe sahiptir ve nötral kokuludur.

Bir Vibrator Satın Alırken | En İyi Tavsiyeler

Herhangi bir modele karar vermeden önce aşağıdaki soruları cevaplamalısınız. Seks oyuncağı ne kadar gürültülü olabilir? Hangi materyalleri tercih ediyorum? Stimülasyon (Uyarım) nasıl görünmeli? Vajinal veya klitoral stimülasyonu mu tercih ederim? Eğer bu konular netlik kazandıysa araştırmaya başlanabilir. Dergimizde sana hangi vibratörün hangi tipe uygun olduğu ile ilgili tavsiyeler veriliyor. Ürün yelpazemiz güçlü masaj çubuğuyla  zenginleştirilmiş parmak vibratöründen uyarıcı fonksiyonu olan klitoris vibratöre kadar uzanıyor. Ayrıca bizim klasik vibratörlerimiz ya da G-Spot vibratörlerimiz iki kişilik ya da tek kişilik eğlenme için daha uygundur.

Vibratör Modelleri ve Fiyatları En İyi Vibratör Çeşitleri | Amorlu’da!

 

Yorum bırak

Güvenli Alışveriş

Bizler Amorlu olarak sitemizin güvenliği
256 Bit SSL sertifikası ile sağlanmaktadır.

Gizli Paketleme ve Ücretsiz Kargo

Siparişleriniz içeriği belli olmayacak şekilde,
aynı gün içerisinde kargoya verilir.

Kapıda Ödeme

Siparişlerinizi kapınızda ister nakit
ister kredi kartı ile yapabilirsiniz.

%100 Orjinal Ürün Garantisi

Ürünlerimiz CE sertifikalı avrupa birliği
garantisi altındadır.

Destek ve Sipariş

0530 077 42 74
info@amorlu.com

Copyright © 2017 - 2020 Amorlu.com, Inc. All rights reserved | Privacy Policy | Terms of Use | Sales and Refunds | About Amorlu

Select your currency
EUR Euro